Ahoj Piraci!

Plac zabaw przy SP nr 7 w Chełmie oficjalnie otwarty. Na najmłodszych czeka piracki statek ze zjeżdżalniami, drabinkami, tunelami i wiele innych atrakcyjnych urządzeń do zabawy.

Największy, jak dotąd, w mieście plac zabaw powstał w ramach projektu „Rewitalizacja terenów rekreacyjno – sportowych Miasta Chełm” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jego uroczyste otwarcia dokonał dziś prezydent Jakub Banaszek w asyście miejskich radnych oraz  dyrekcji i uczniów SP nr 7, a najmłodsi od razu ruszyli do jego testowania. Było mnóstwo frajdy i radości.

W ramach projektu „Rewitalizacja terenów rekreacyjno – sportowych Miasta Chełm” powstały już place zabaw przy SP nr 8 i SP nr 11 oraz zmodernizowano plac zabaw przy ul. Wiejskiej, wykonano renowację ogrodzenia kortów tenisowych przy Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych, przeprowadzono kompleksowy remont boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 7, wykonano boisko do piłki plażowej i bieżnię przy SP nr 3, a przy SP nr 8 dobiega końca budowa kortów tenisowych. Wartość całego projektu to 6,3 mln zł z czego 5 mln zł stanowi rządowe dofinansowanie. Red