Asfalt jest, czekają na pobocza

Trwa remont ok. 5-kilomerowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 816 od Uhruska (gm. Wola Uhruska) do Marysina (gm. Ruda-Huta). Postęp robót sprawdzał w środę (3 listopada) wicemarszałek Zdzisław Szwed. Ku zaskoczeniu wielu na placu budowy – obok samorządowców z Woli Uhruskiej – pojawił się też radny Wiesław Holaczuk.

Biegnąca wzdłuż granicy szosa wojewódzka o numerze 816 potocznie zwana nadbużanką ma ponoć znaczenie strategiczne, choć instytucje za nią odpowiedzialne chyba o tym zapomniały, i to na wiele lat. Na szczęście ostatnio coś w tej materii drgnęło i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie znajduje środki na remonty tej szosy. W ubiegłym roku nowy asfalt położono między Wolą Uhruską a Uhruskiem.

Obecnie realizowana jest kolejna część inwestycji od Uhruska do Marysina, a drogowcy zapowiadają, że to nie koniec i w przyszłym roku nowy asfalt położony zostanie od Marysina do Świerż. Wicemarszałek województwa, Zdzisław Szwed w ubiegłym tygodniu odwiedził plac budowy. Towarzyszył mu wójt Woli Uhruskiej Jan Łukasik, przewodniczący rady gminy Marian Łubkowski, sołtysi oraz radny powiatowy, Wiesław Holaczuk.

Czemu radny powiatowy wybrał się do najbardziej oddalonej od Włodawy miejscowości powiatu, do końca nie wiadomo, choć niektórzy snują domysły, że to już element jego kampanii wyborczej. Jakby nie było, najważniejsze dla mieszkańców jest to, że w końcu doczekali się remontu będącej w fatalnym stanie jezdni, a to, kto przy tej okazji usiłuje się wypromować, ma dla nich marginalne znaczenie. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here