W Borówku (gmina Żółkiewka) uroczyście oddano do użytku świeżo przebudowany 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej.
W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, na czele ze starostą krasnostawskim Januszem Szpakiem i wójtem Żółkiewki Jackiem Lisem, a także: wiceprzewodniczący Rady Gminy Żółkiewka Henryk Jaremek, członek zarządu powiatu Mariusz Frąc, sekretarz gminy Żółkiewka i zarazem radny powiatowy Marcin Zając, dyrektor ZDP w Krasnymstawie Marek Klus, gminni radni, sołtysi i mieszkańcy Borówka. Nową drogę poświęcił ks. proboszcz Franciszek Kliza.
Inwestycja obejmowała modernizację odcinka o długości 2,96 km. Całkowity koszt prac wyniósł 5 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł pochodziło z rządowej dotacji, a po 1,267 dołożyły Gmina Żółkiewka i Powiat Krasnostawski.
– Nowa droga w Borówku to efekt współpracy samorządów i wsparcia rządowego programu. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali bezpieczne i komfortowe połączenie komunikacyjne, które ułatwi codzienne podróże i przyczyni się do dalszego rozwoju regionu – nie kryje zadowolenia ze zrealizowanej inwestycji wójt Żółkiewki, Jacek Lis. (kg)

































