Bal nad bale!

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie w dniach 9 i 10 lutego bawiły się podczas tegorocznego balu karnawałowego.

Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na tę niezwykłą chwilę, bo pomimo pandemii nastawiły się na wesołą zabawę. W trakcie balu z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje i z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach oraz konkursach. Wystrój sali balowej przeniósł tancerzy do afrykańskiej dżungli. W egzotycznym szaleństwie uczestniczyły wróżki, księżniczki, superbohaterowie, policjanci, sportowcy, postacie z bajek, a także przeróżne zwierzaki. Opracowanie scenariusza, dekoracje i prowadzenie balu było przygotowane przez nauczycielki: Agnieszkę Śpiewak i Katarzynę Kapitan.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz bezpieczeństwo sanitarne dzieci i pracowników wydarzenie to zorganizowaliśmy oddzielnie w każdej grupie, pomimo tego zabawa przyniosła wychowankom wiele radości, co było głównym celem naszego balu. Ponadto tańce, zabawy, śpiew i konkurencje konkursowe umożliwiły integrację uczestników tej niecodziennej imprezy, a także rozwijały ich inwencję muzyczną i ruchową – przekonuje dyrektor Danuta Kloc. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here