Będą odkrywać pasje

Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie dostał się do programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020”. Projekt „Poleska natura to nasza kultura” znalazł się na wysokim 15. miejscu w rankingu.

W wyniku procedury konkursowej do programu wyłoniono 50 beneficjentów z grona samorządowych instytucji kultury, których projekty zostały ocenione najlepiej. W 2021 r. łączne wsparcie, które otrzymają od Narodowego Centrum Kultury w ramach tego programu, wyniesie 1,5 mln zł. Projekt GOK-u w Urszulinie ma charakter dwuetapowy i będzie polegał na przeprowadzeniu przez jego pracowników wnikliwej diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Urszulin.

– Wskaże to drogę do opracowania i realizacji oferty działań kulturalnych oraz artystycznych odpowiadających na ich potrzeby – mówi Monika Kędzierska z GOK w Urszulinie. – Podstawowym celem naszego projektu o nazwie „Poleska natura to nasza kultura” jest przede wszystkim rozpoznanie zasobów oraz potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy. Pragniemy, by te działania pokazały, że głównym celem naszych działań jest to, aby ośrodek był miejscem otwartym, przyjaznym i wspólnym dla wszystkich mieszkańców gminy.

Chcemy, żeby było to miejsce spotkań, realizacji ich zainteresowań, pasji oraz potrzeb. Realizacja zadania na pewno pomoże nam odkryć kulturotwórcze zasoby naszej społeczności, pomoże znaleźć liderów, osoby utalentowane, osoby kreatywne. Zaowocuje to trwałą współpracą i nowymi perspektywami rozwoju. Dzięki projektowi będziemy mogli w lepszym stopniu dopasować ofertę kulturalną Gminnego Ośrodka Kultury do jak największego grona odbiorców – twierdzi Kędzierska. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here