Będzie pięknie i nowocześnie

Po wakacjach dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 wrócą do pachnących nowością sal. Placówka po wielu latach doczekała się remontu. Budynek zostanie też do docieplony i pomalowany.

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podpisał umowę z Dariuszem Kamolą, prezesem zarządu Gminnego Zakładu Obsługi Sp. z o.o. z Dorohuska na remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie. – Ta placówka wychowała wiele pokoleń mieszkańców Włodawy. Niestety budynek przedszkola od kilkunastu lat czekał na remont.

Teraz się to jednak zmieni. W czasie wakacyjnej przerwy gruntownie zostanie wyremontowane jego wnętrze. Przeprowadzona będzie również termomodernizacja przedszkola, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych, które pokryje ponad 80 procent kosztów całej inwestycji – mówi Muszyński.

Remont wnętrza Przedszkola Miejskiego nr 1 obejmuje między innymi remont sal dydaktycznych i łazienek dla dzieci oraz wymianę instalacji w tym przeciwpożarowej, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przedszkolaków. Całość kosztować będzie ponad 490 000 zł. (b)