Ferie zimowe to czas zabawy i odpoczynku, ale też świetna okazja, żeby najmłodszym przypominać o ich bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw oraz w codziennym życiu. Właśnie dlatego mundurowi odwiedzili uczestników półkolonii w Woli Uhruskiej.
Dzielnicowy z Woli Uhruskiej oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, w tym strażacy, odwiedzili uczestników zimowego wypoczynku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Woli Uhruskiej.
– Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie bawić się zimą, jak unikać zagrożeń, dlaczego warto nosić odblaski, jak dokonywać zgłoszeń na numer alarmowy 112, ale też jak reagować na negatywne zachowania, różnorodne zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Jest to kolejne ze spotkań, którego celem jest wyrabianie w najmłodszych nawyków i przekazywanie wiedzy o tym, jak być bezpiecznym – mówi podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. (bm)