By wakacje były bezpieczne

Na drodze, w domu, nad wodą, w kontaktach z obcymi i zwierzętami – to wszystkie tematy z zakresu bezpieczeństwa poruszane przez włodawskich policjantów na spotkaniach profilaktycznych z najmłodszymi, a więc i z najbardziej bezbronnymi.

Policjanci włodawskiej komendy odwiedzili szkoły w Różance i Włodawie. – Podczas spotkań rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o szeroko pojętym bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Policjanci przypomnieli najważniejsze zasady przepisów ruchu drogowego i prowadzili ćwiczenia praktyczne w tym zakresie. Uświadamiali uczniów, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać w domu i na co trzeba uważać. Przypominali o procedurach bezpieczeństwa w sytuacji zagrażającej życiu i zasady rozmawiania przez telefon alarmowy. Policjanci poruszyli też zasady bezpieczeństwa w Internecie oraz z jakimi konsekwencjami może wiązać się hejtowanie innych użytkowników sieci.

Stróże prawa mówili także o ostrożności wobec osób obcych i prezentowali sposoby postępowania w sytuacjach, kiedy dzieci są zaczepiane przez nieznanego dorosłego. Na koniec bardzo ciekawym akcentem były ćwiczenia z obrony przed agresywnym psem, a w szczególności przyjmowanie pozycji „żółwia” – dodaje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here