Pewnie do trwającej właśnie matury też podchodzili zestresowani, jak wszyscy abiturienci, ale jesteśmy przekonani, że zupełnie niepotrzebnie, bo egzamin dojrzałości zdadzą na pewno śpiewająco. Mowa o najlepszych absolwentach, laureatach i stypendystach nagrodzonych podczas uroczystych pożegnań z absolwentami w szkołach ponadpodstawowych powiatu krasnostawskiego, które miały miejsce pod koniec kwietnia br. Przypominamy ich nazwiska.
Najlepsza z najlepszych w „Jagielle”
Podczas uroczystości kończącej rok szkolny dla klas maturalnych w I LO w Krasnymstawie jak co roku wręczono Nagrodę im. Jana i Heleny Stefańczyków-Steftleben absolwentowi, który wyróżnia się nie tylko osiągnięciami edukacyjnymi, ale również postawą i zaangażowaniem. W tym roku to prestiżowe wyróżnienie odebrała Gabriela Pawlas.
Wręczenia nagrody dokonali m.in. dyrektor I LO Anna Patejuk i starosta krasnostawski Janusz Szpak. Jej laureatka Gabriela Pawlas przez cztery lata nauki w I LO miała bardzo wysoką średnią ocen, jednocześnie angażując się w działania na rzecz szkoły.
– Jej postawa, oparta na systematyczności, odpowiedzialności i wysokich standardach etycznych, została uznana za w pełni zgodną z ideą nagrody – uzasadniała wybór dyr. Patejuk.
Wśród tegorocznych nominowanych do Nagrody im. Stefańczyków-Steftleben, oprócz Gabrieli, byli inni wybitni uczniowie: Maciej Kusiak, Zuzanna Wróbel, Julia Lewczuk, Kinga Miszczak i Milena Szewczak.
Paweł Kapuśniak z Nagrodą Patrona
Podczas zakończenia roku szkolnego klas maturalnych w II LO w Krasnymstawie wręczono najważniejsze dla tej placówki wyróżnienie – Nagrodę Patrona Szkoły. Odebrał ją Paweł Kapuśniak.
Wyróżnienie wręczyli: wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, ks. Roman Skowron i Anna Antyga, dyrektor II LO. Wicestarosta podkreślił, że Nagroda Patrona stanowi nie tylko formę docenienia osiągnięć, lecz także symboliczne nawiązanie do ponadczasowych wartości reprezentowanych przez Cypriana Kamila Norwida.
W tegorocznej edycji Nagrodę Patrona Szkoły otrzymał Paweł Kapuśniak, który przez cały okres nauki w II LO dał się poznać jako osoba ambitna, odpowiedzialna i aktywnie uczestnicząca w życiu szkoły. W gronie nominowanych znalazły się: Amelia Kluch, Karolina Wojtiuk, Alicja Wyrostek, Joanna Sochacka, Małgorzata Jóźwiak, Aleksandra Kalman, Ada Berbeć i Milena Łysakowska – uczennice wyróżniające się zarówno wynikami w nauce, jak i postawą społeczną.
Od wielu lat fundatorami Nagrody Patrona są Marek Nowosadzki – były nauczyciel historii w II LO, obecnie wicestarosta krasnostawski – oraz ks. prałat Roman Skowron, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i wieloletni katecheta II LO.
Stypendia na koniec szkolnej drogi
Podczas zakończeń roku szkolnego maturzystom wręczono stypendia Starosty Krasnostawskiego Janusza Szpaka. Trafiły one do uczniów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce, nienagannym zachowaniem oraz aktywnym udziałem w życiu szkolnym.
Stypendystami starosty zostali: z I LO w Krasnymstawie – Nikola Krzyżanowska, Martyna Liśkiewicz, Zofia Nowacka, Gabriela Pawlas, Karolina Szymaniak, Maciej Kusiak, Emilia Manachiewicz, Zuzanna Wróbel, Milena Szewczak, Julia Lewczuk i Kinga Miszczak; z II LO w Krasnymstawie – Amelia Kluch, Karolina Wojtiuk i Aleksandra Kalman; a z ZS nr 2 w Krasnymstawie – Mateusz Pachuta. Stypendia starosty wynoszą 2 tys. zł.
Nagrody dla najlepszych absolwentów
Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów było okazją nie tylko wręczenia stypendiów starosty, ale również nagrodzenia książkami i listami gratulacyjnymi, uczniów, którzy przez wszystkie lata nauki w szkole średniej wykazywali się systematycznością, zaangażowaniem oraz sukcesami w konkursach i olimpiadach czy działalnością na rzecz społeczności szkolnej.
W I LO w Krasnymstawie nagrody takie z rąk starosty krasnostawskiego Janusza Szpaka odebrali: Gabriela Pawlas, Maciej Kusiak, Zuzanna Wróbel i Milena Szewczak. Wyróżnienia książkowe w II LO w Krasnymstawie przyznano: Amelii Kluch, Karolinie Wojtiuk, Aleksandrze Góźdź i Aleksandrze Kalman, a wręczył je wicestarosta Marek Nowosadzki. W ZS nr 1 w Krasnymstawie nagrody książkowe otrzymali Jakub Niziński i Karolina Wawrzyszuk, a w ZS nr 2 w Krasnymstawie: Mateusz Golec, Nadia Kuc, Kinga Ciechańska, Mateusz Pachuta i Szymon Bojarczuk. W ZS w Żółkiewce nagrodę odebrał z kolei Kacper Jędrucha. (kg)












































