Były komendant zatrzymany

Wiesław K., były komendant włodawskiej policji, został zatrzymany. Prokuratura wystąpiła też z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, ale sąd nie wyraził na to zgody. Na tę decyzję złożono zażalenie do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Wiesław K. szefem włodawskiej policji został na początku 2010 r. Wcześniej był wieloletnim naczelnikiem sekcji dochodzeniowo-śledczej, a później – od marca 2008 r. – zastępcą komendanta. Na emeryturę przeszedł w 2013 roku.

We wtorek (31 maja) włodawscy policjanci zatrzymali mieszkającego w mieście byłego komendanta, a prokurator przedstawił mu zarzuty znęcania się nad żoną. Według materiałów zebranych przez śledczych, Wiesław K. od dawna podnosił rękę na swoją partnerkę. W końcu kobieta nie wytrzymała i o swojej gehennie opowiedziała policjantom i w prokuraturze. Po zatrzymaniu podejrzanego prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego we Włodawie o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu, ale wniosek odrzucono nakazując mężczyźnie natychmiastowe opuszczenie mieszkania i nakładając na niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

– Decyzja sądu jest dla nas niezrozumiała, dlatego złożyliśmy na nią zażalenie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Rozstrzygnięcie jeszcze nie zapadło – mówi Monika Okońska, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

Wiesławowi K. grozi do 5 lat więzienia. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here