Cersanit w dobie pandemii

Marcin Sośnierz, prezes zarządu spółki Cersanit, zapewnia, że w zakładzie robią wszystko, by zabezpieczyć pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Na nasze pytanie, czy załodze grożą zwolnienia czy obcięcia pensji, nie odpowiedział.

Cersanit IV to jedna z największym firm działających na terenie powiatu krasnostawskiego. Pracownicy niepokoją się o los zakładu i swój w dobie pandemii. Jak władze spółki reagują na zagrożenie koronawirusem? Czy firma ograniczyła produkcję, zawiesiła działalność, czy pracownikom grożą zwolnienia, czy może tylko cięcia pensji? Marcin Sośnierz, prezes zarządu Cersanit SA, zapewnił nas, że robi wszystko, by zakład przetrwał ten trudny czas bez większych strat i zawirowań.

– Dokładamy wszelkich starań, by procesy operacyjne związane z produkcją w naszych zakładach funkcjonowały na prawidłowym poziomie. Działamy normalnie i dopasowujemy moce do aktualnego zapotrzebowania.

Najwyższym priorytetem w tym momencie jest dla nas ochrona zdrowia naszych pracowników, przy jednoczesnym zagwarantowaniu dostępności naszego asortymentu, a także utrzymaniu miejsc pracy. Wymaga to od nas zdecydowanych działań i wdrażania rozwiązań, które na bieżąco aktualizujemy stosując się do aktualnych zaleceń oraz wytycznych ministerstwa oraz GIS – mówi Sośnierz.

W ramach aktywności prewencyjnych Cersanit wspiera m.in. akcję #zostańwdomu. – Obecnie wielu naszych pracowników pracuje zdalnie ze swojego domowego biura. Taki tryb pracy dotyczy także osób, które w ostatnim czasie wróciły z zagranicznych podróży. Pracownicy działu sprzedaży, mający kontakt z klientami ograniczają liczbę spotkań na rzecz kontaktów telefonicznych oraz videorozmów za pośrednictwem Skype.

Wszyscy pracownicy i osoby, które wchodzą na teren naszych zakładów i biur, podlegają obowiązkowej, bezdotykowej kontroli pomiaru temperatury ciała oraz ogólnej ocenie stanu zdrowia. Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników we wszystkich naszych biurach i fabrykach w widocznych miejscach umieściliśmy także pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk, wraz ze wskazówkami dotyczącymi prawidłowej higieny dłoni – zapewnia prezes zarządu Cersanit SA. (kg)