Co nam w duszy gra

(23-26 maja) „Artystyczne warsztaty dla dorosłych osób niepełnosprawnych – co nam w duszy gra” zorganizowano dla podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” i Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie.

Zajęcia odbywały się w siedzibie Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej z wykorzystaniem pracowni plastycznej, rzeźbiarskiej i tkackiej. Zajęcia plastyczne polegały na szkicowaniu i malowaniu obrazów farbami akrylowymi, zaś zajęcia tkackie i rzeźbiarskie miały na celu próby tkactwa na małych warsztatach i posługiwanie się haftem krzyżykowym. Z kolei zajęcia rzeźbiarskie to było przede wszystkim odrestaurowywanie rzeźb będących już na terenie obiektu i tzw. okiennic, czyli rzeźb ażurowych, eksponowanych przy oknach budynku.

Warsztaty artystyczne zorganizował zarząd STKN pod kierunkiem prezes Barbary Litwiniuk i przy wsparciu finansowym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Instruktorami artystycznymi byli Władysława Wójcik i Mariusz Komorowski. Codzienne poczęstunki przygotowały członkinie zespołu śpiewaczego „Kresowianki”. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here