Coraz ostrzej na sesji

Do coraz ostrzejszych spięć dochodzi między starostą chełmskim a radnym Jarosławem Wójcickim. Starosta wyrzucał radnemu, że mści się za brak pomocy w załatwieniu posady, a radny zapowiada skierowanie sprawy wątpliwych remontów do „odpowiednich organów ścigania”. A to wszystko w trakcie sesji absolutoryjnej.

Głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu nigdy nie przebiegało w tak burzliwej atmosferze jak na ostatniej sesji. Do tej pory głosowania były jedynie formalnością i od kiedy Piotr Deniszczuk jest starostą, nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek z rady był przeciwny. Nie tym razem.

Od kilku miesięcy w powiecie trwa zawierucha, radni zmieniają front, odchodzą z dotychczasowych klubów a nawet rzucają partyjną legitymację. Do stałej opozycji z G9 (Radosław Rakowiecki, Tomasz Szczepaniak, Agata Radzięciak) dołączyła dwójka radnych z klubu PSL (Jarosław Wójcicki i Agnieszka Dąbrowska) i jeden z PiS (Stefan Sakowski), zawiązując własny klub….

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 27.06.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here