Covid zamknął wydział komunikacji

Nie słabnie liczba zachorowań na Covid-19 w powiecie włodawskim. W ubiegłym tygodniu koronawirus „dopadł” starostwo, przez co przez dwa dni musiał być zamknięty newralgiczny wydział komunikacji. Sytuację jednak szynko opanowano i już w piątek (19 lutego) można było rejestrować pojazdy.

Od wielu dni w powiecie włodawskim utrzymuje się jeden z najwyższych w województwie wskaźnik zakażeń. Przez ostatnie siedem dni (od 13 do 19 lutego) łącznie w powiecie wykryto ponad 80 przypadków koronawirusa, w tym dwa, w ubiegłą środę, u pracowników Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego we Włodawie. Tym samym również pozostałych urzędników tego wydziału trzeba było poddać kwarantannie, a wydział zamknąć i poddać dezynfekcji.

Jedną z kluczowych dla mieszkańców komórkę urzędu, która zajmuje się m.in. rejestracją pojazdów, po dwóch dniach przerwy staroście Andrzejowi Romańczukowi udało się ponownie uruchomić. Przy okazji on sam na wszelki wypadek poddał się izolacji i wykonał test na koronawirusa. Wynik na szczęście okazał się negatywny i w piątek starosta mógł wrócić do pracy.

Poza starostwem ognisko koronawirusa występuje także w jednej ze szkół podstawowych w gminie Włodawa. Ubiegły piątek przyniósł jednak nadzieję, że szczyt zakażeń w powiecie mamy już za sobą. W piątek wykryto tylko dwa nowe przypadki koronawirusa. Niestety, w ciągu ostatniego tygodnia w powiecie zmarło 6 osób z Covid-19. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here