Czym powinien wyróżniać się skórzany portfel męski?

Skórzane portfele męskie to klasyka, która jest ceniona zarówno za aspekty funkcjonalne, jak i wizualne. Mężczyźni stawiają na nie także ze względu na trwałość. Jeśli dobrze przemyślisz i odpowiednio wybierzesz właściwy model, Twój portfel będzie Ci służył przez długie lata. W tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Portfele skórzane męskie – jak wybrać model dla siebie?

Dobry portfel męski to taki, który jest dopasowany do Twoich potrzeb. Dlatego przed zakupem zastanów się, w jaki sposób będziesz z niego korzystać. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Funkcjonalność

O tym, czy ze skórzanego portfela będzie Ci się dobrze korzystać na co dzień, decyduje kilka aspektów. Są to:

  • Rozmiar. Do małego portfela zazwyczaj włożysz zaledwie kilka banknotów i kart, jednak będziesz mógł komfortowo nosić go w kieszeniach spodni. Duże znacznie ma także jego grubość. Czasem lepiej wybrać duży, a cienki model, ponieważ będziesz mógł wsunąć go niemalże wszędzie.
  • Kształt. Portfele męskie produkowane są w formie kwadratów i prostokątów (te natomiast mogą się otwierać wzdłuż krótszego lub dłuższego brzegu).
  • Liczba przegródek. Jeśli w portfelu nosisz kilka kart, pliki banknotów, a nawet złożone dokumenty, postaw ma model z dużą ilością przegródek.
  • Zamykana kieszonka na monety. Nie jest to niezbędnik, jednak znacznie ułatwia organizację portfela, jeśli płacisz gotówką.
  • Miejsce na karty. Wprawdzie karty można luźno wrzucić do portfela, jednak dobry portfel męski powinien mieć na nie specjalne miejsce. Dzięki temu w razie potrzeby szybko je zlokalizujesz.
  • Zapinanie lub zamek. Niektóre portfele nie mają żadnego zewnętrznego zabezpieczenia i na takie modele również znajdują się chętni. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że niczego nie zgubisz, postaw na model zapinany lub z zamkiem.

Kwestie wizualne

Dobry portfel męski powinien wyróżniać się również designem. Na odbiór wizualny ma wpływ:

  • Jakość wykonania. Portfele skórzane męskie powinny być precyzyjnie szyte. Nie ma tutaj miejsca na wystające nitki czy nierówno złapany materiał.
  • Kolor. Mężczyźni zazwyczaj kupują modele w ciemnych kolorach: czarnym, brązowym i granatowym. To klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody.
  • Detale. Takie elementy jak wytłoczone czy naszyte logo dodatkowo podbijają atrakcyjność portfela. Znaczenie ma także opakowanie, w jakim produkt jest sprzedawany. Skórzane modele zawsze otrzymasz w eleganckich pudełkach.

Gdzie kupić dobry portfel męski?

Dobre portfele skórzane męskie są sprzedawane w ekskluzywnych butikach lub na stronach internetowych, np. w Skorzany.com. Choć niektóre sieciówki również prowadzają je do swojej oferty, to zazwyczaj nie są one najlepszej jakości. Często niszczą się zaledwie po kilku miesiącach. Musisz wiedzieć, że poza kwestiami funkcjonalnymi i wizualnymi, skórzany portfel męski wyróżnia się także ceną. Jest ona znacznie wyższa niż w przypadku modeli wykonanych ze sztucznych materiałów. Zdecydowanie unikaj więc wyjątkowo tanich produktów, ponieważ mogą one okazać się podróbkami.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here