Nie dali rady faworytowi

SPS EKO RÓŻANKA – HETMAN ZAMOŚĆ 1:4 (0:3)
0:1 – Mietlicki (19), 0:2 – Kupisz (21), 0:3 – Kupisz (41), 1:3 – Sheliuk (86), 1:4 – Mietlicki (90 karny).

EKO: Witkowski – Prus (78 K. Mikulski), Żakowski, Sobów (70 Kruk), Jankowski, Magdysz, Błaszczuk (53 Skorupski), Jędrzejuk, Sheluk, Romaniuk (80 E. Mikulski), J. Gołąb (61 Łobko).
O końcowym wyniku spotkania zadecydowała pierwsza połowa. Hetman był lepszy pod każdym względem, w dodatku bezlitośnie wykorzystywał błędy w defensywie, jakie popełniali gracze beniaminka.
Rozegrane w Parczewie spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando faworyzowanej drużyny gości. Już w pierwszych minutach Witkowski musiał interweniować po groźnym strzale Kupisza. Później ten sam zawodnik minimalnie przestrzelił, podobnie zresztą jak Mietlicki. W 19 min. po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry do siatki gospodarzy trafił Mietlicki. Dwie kolejne bramki, wykorzystując błędy Eko w obronie zdobył Kupisz. Miejscowi mogli pokusić się o gola, ale Hetmanowi dopisało szczęście, a konkretnie piłka trafiła w słupek.
Po zmianie stron niemające nic do stracenia Eko odważnie zaatakowało i prezentowało się znacznie lepiej, niż w pierwszej połowie. Mało tego, uzyskało przewagę, której nie potrafiło jednak udokumentować bramkami. Dopiero w 86 min. po ładnie rozegranym rzucie rożnym do siatki rywali trafił Sheliuk, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do przyjezdnych. Czwartego gola zdobył Mietlicki. W sumie zespół z Różanki mimo wysokiej porażki z głównym faworytem do awansu do III ligi pozostawił po sobie dobre wrażenie. (s)