Dbają o wojskową nekropolię

Zakończył się remont alejek na cmentarzu wojskowym we Włodawie. Prace zostały przeprowadzone w ramach projektu przygotowanego przez włodawski ratusz.

– Włodawski cmentarz wojskowy jest miejscem szczególnym dla każdego mieszkańca naszego miasta. Odbywają się tu różnego rodzaju uroczystości patriotyczne. Dlatego dbamy o to miejsce ze szczególną troską – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

W ostatnim czasie boczne alejki na wojskowej nekropoli mocno się zdeformowały. Miasto przygotowało projekt remontu i złożyło wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzięki temu możliwy był remont. Alejki zostały gruntownie odnowione, dzięki czemu nie zagrażają już odwiedzającym cmentarz. Uzupełniono również ubytki w alei głównej. Całość kosztowała 32 800 zł. Jedną trzecią tej kwoty pokryło ministerstwo.

Na cmentarzu wojskowym przy ulicy Lubelskiej spoczywają żołnierze polegli we wrześniu 1939 roku. W sumie pochowanych jest tam 270 osób. Na nekropoli znajduje się również grób Leona Taraszkiewicza ps. Jastrząb, krzyż katyński oraz kompozycja rzeźbiarska autorstwa Zofii Pociłowskiej. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here