Dotacja na OZE przeszła koło nosa?

Z dużej chmury mały deszcz. Zarząd województwa lubelskiego nie przyznał miastu dofinansowania na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. To dotkliwa porażka prezydenta Jakuba Banaszka. Przed złożeniem wniosków chełmianie dokonali wpłat po około 270 zł na inspekcję terenową, z nadzieją, że projekty dostaną unijne wsparcie. Czy pieniądze zostaną im zwrócone? Z naszego regionu dotacje na OZE dostały jedynie dwie gminy, Wierzbica i Fajsławice.

Chętnych osób na montaż paneli słonecznych, czy ogniw fotowoltaicznych w Chełmie nie brakowało. Wszystko wskazywało na to, że unijna dotacja na odnawialne źródła energii jest na wyciągnięcie ręki. W końcu prezydent Chełma Jakub Banaszek i członkowie zarządu województwa lubelskiego wywodzą się ze Zjednoczonej Prawicy, a sternik miasta wielokrotnie powtarzał, że na takim układzie politycznym miasto może tylko zyskać. Wszystkie dotąd miejskie wnioski dostawały wsparcie finansowe. Ba, prezydentowi udało się nawet zwiększyć o kolejne 12 mln zł dotację na budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej.

I tak było do momentu opublikowania listy rankingowej projektów złożonych do konkursu „Energia przyjazna środowisku” na montaż odnawialnych źródeł energii i zakwalifikowanych do dofinansowania. Na dwa chełmskie wnioski…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 27.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.