Groźny pożar w Płonce

Wczoraj w nocy (ok. godz. 23) strażacy JRG Krasnystaw i druhowie z trzech jednostek OSP z gmin Rudnik i Żółkiewka walczyli z groźnym pożarem w Płonce (gm. Rudnik).

W ogniu stanęły budynki gospodarcze, a akcję utrudniały silne podmuchy wiatru. Strażakom udało się nie dopuścić do przeniesienia się płomieni na inne zabudowania, ale płonące budynki uległy niemal całkowitemu zniszczeniu. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Trwa wyjaśnianie przyczyn. W akcji uczestniczyły: OSP Płonka, OSP KSRG Rudnik, OSP KSRG Żółkiewka i JRG Krasnystaw. Rd, źródło i fot. OSP Płonka.