Inwestują w wodociągi

Wojciech Kowalczyk, wójt gminy Krasnystaw, podpisał umowy na rozbudowę i modernizację sieci wodociągowej w Krupem oraz stacji wodociągowych w Krupcu i Ostrowie Krupskim. Z inwestycji skorzystają setki mieszkańców.

Najpierw w Urzędzie Gminy Krasnystaw podpisano umowę z firmą „Instalatorstwo Sanitarne” z Wólki Panieńskiej na zadanie pod nazwą „Budowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę na terenie gminy Krasnystaw”. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń oraz kompleksową budowę sieci wodociągowej w Krupem o długości 409 m wraz z 43 przyłączami i montażem wodomierzy.

Kilka dni później wójt Wojciech Kowalczyk podpisał kolejną umowę, tym razem ze spółką Grupa Michałek z Lublina, która ma się zająć rozbudową i modernizacją stacji wodociągowych w Krupcu i Ostrowie Krupskim. W sumie prace mają pochłonąć 4,3 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności wynosi 3,3 mln zł.