Inwestycyjna ofensywa

Ponad 22 miliony złotych wynosi wartość wszystkich inwestycji, które realizuje właśnie gmina Wola Uhruska. Projektami chwalił się na czwartkowej (23 czerwca) sesji wójt Jan Łukasik. Pytany czy będzie kandydował w kolejnych wyborach i czy namaścił na swego następcę dyrektora szkoły Mirosława Koniecznego, zachował kamienną twarz i nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył tym doniesieniom.

Posiedzenie rady gminy w Woli Uhruskiej jak zawsze rozpoczął wójt Jan Łukasik od raportu z tego, co robił podległy mu urząd i on sam od czasu ostatniej sesji. Następnie przyszła kolej na interpelacje. Zaczął je Zbigniew Lipert, który domagał się wyjaśnienia, czy osoba, która podobno kupiła tereny nad Bugiem, ma prawo wyganiać z nich wędkarzy.

Tadeusz Pawłowski zadał kilka pytań: jaki los czeka zamkniętą wieżę widokową, czy uchodźcy przebywający w Okunince będą relokowani do innych miejsc, np. świetlic wiejskich, czy poza wojskiem był inny oferent na zakup terenu po byłej hucie szkła w Woli Uhruskiej, czy będą ograniczenia w korzystaniu z dróg poscaleniowych budowanych właśnie w Bytyniu i Woli Uhruskiej dla właścicieli quadów, a także czy Zarząd Dróg Wojewódzkich zamontuje w końcu lustro przy wjeździe na drogę do cmentarza oraz dokończy chodnik w Bytyniu.

Następnie wójt wyliczył wszystkie inwestycje, które są realizowane albo wkrótce będą na terenie gminy. Jest ich aż dwanaście i opiewają na kwotę ok. 22 mln zł.

– Do tego doliczyć należy dwa zadania realizowane wspólnie z powiatem włodawskim oraz 3 wnioski, na których rozstrzygnięcie czekamy – mówił Łukasik. – Obecnie skupiamy się na budowie ulic Sportowej i Parkowej w Woli Uhruskiej, budowie oczyszczalni ścieków i sieci sanitarnej w Stulnie, zagospodarowaniu centrum Woli Uhruskiej czyli tzw. rewitalizacji parku i obiektów po PKP, na przebudowie ulic: Piaskowej, Leśnej, Dolnej, Klonowej i Odrodzenia, na budowie Gminnego Centrum Ratownictwa, na przebudowie 12 dróg gminnych w Mszanie, Mszanie Kolonii, Stanisławowie, Mszance i Józefowie, na przebudowie drogi w Małoziemcach, na bieżącym utrzymaniu dróg polnych – wyliczał wójt. – W Siedliszczu jest już gotowy garaż dla OSP, końca dobiega budowa dróg poscaleniowych, w remoncie jest też droga powiatowa przez Kosyń. Dofinansowania nie otrzymał nasz wniosek na budowę przedszkola, czekamy na rozstrzygnięcie projektów tzw. popegeerowskich, które dotyczą przede wszystkim przebudowy dróg gminnych – wyjaśniał Łukasik.

Pod koniec sesji wiceprzewodniczący Tadeusz Pawłowski zapytał wójta o ostatnie doniesienia prasowe, wedle których włodarz gminy miał się zrzec kandydowania w najbliższych wyborach, a na swego następcę namaścić Mirosława Koniecznego – dyrektora szkoły i radnego powiatowego. Łukasik nie dał się sprowokować i pozostawił nie tylko Pawłowskiego, ale wszystkich zebranych w niepewności, bo ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył takim rewelacjom. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here