Jaka kolęda w pandemii?

W ubiegłym roku Kuria Metropolitalna w Lublinie odwołała wizyty duszpasterskie na terenie Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku, z powodu pandemii, kolęda także odbędzie się w innej formie. W jakiej? O tym zdecyduje proboszcz parafii.

– W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo wiernych i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż wierni mogą otrzymać błogosławieństwo związane tradycyjnie z kolędą w dwóch formach – podaje Kuria Lubelska.

Pierwsza – w formie Eucharystii w dni powszednie. – Księża proboszczowie mogą zaprosić mieszkańców w mniejszych grupach do kościoła i udzielić im oraz ich bliskim błogosławieństwa kolędowego – podaje Kuria.

Druga – podczas wizyty w domu parafian w tradycyjnej formie. Ale pod warunkiem, że na taką zdecyduje się proboszcz parafii i jedynie na zaproszenie wiernych, z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych.

– Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – gromadzili się na Eucharystii – czytamy na stronie Kurii.b(bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here