„Jedynka” świętuje wyjątkowy jubileusz. W tę środę wszystkich zaprasza na festyn

W tym roku Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie obchodzi niezwykły jubileusz – 110-lecie swojego istnienia. Placówka, która od pokoleń kształci mieszkańców Chełma, przygotowuje z tej okazji szereg uroczystości i wydarzeń integrujących całą społeczność szkolną, absolwentów oraz mieszkańców miasta. 3 czerwca w godz. 14.00 -18.00 na terenie szkoły przy ul Wołyńskiej 1 odbędzie się międzypokoleniowy festyn pod hasłem „Historia kredą pisana”.

Centralne obchody jubileuszu zaplanowano na 12 czerwca br. o godz. 10.30 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Partyzantów 40. Jak podkreślają dyrekcja szkoły, nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców, wydarzenie ma być nie tylko okazją do wspomnień, ale także do wspólnego świętowania dorobku wielu pokoleń uczniów, nauczycieli i pracowników placówki. Z tej okazji zaplanowano uroczystą Galę, występy artystyczne uczniów, wystawę prezentującą historię szkoły oraz okolicznościową publikację.

W ramach przygotowań do jubileuszu prowadzone są liczne działania i inicjatywy. Jedną z nich jest zaplanowany na tę środę, 3 czerwca w godz. 14.00 -18.00 na terenie szkoły przy ul Wołyńskiej 1 międzypokoleniowy festyn pod hasłem „Historia kredą pisana”. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich uczniów, rodziców, absolwentów, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz tych, którym bliska jest Jedynka do wspólnego świętowania jubileuszu. Na ten dzień nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z partnerami i sponsorami zaplanowali wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji o planowanych obchodach oraz szczegółowy program uroczystości można znaleźć na oficjalnej stronie szkoły oraz Facebooku Jedynki. (opr. mo)