Kombajn przygniótł rolnika

O dużym szczęściu może mówić 45-letni rolnik z gminy Krasnystaw. Kierowany przez niego kombajn zbożowy wywrócił się. Kabina maszyny przygniotła mu nogi. Mężczyzna trafił do szpitala.

W poniedziałek, 30 lipca, po 15.00 dyżurny krasnostawskiej policji został powiadomiony o wypadku, do jakiego doszło przy pracach polowych w miejscowości Stężyca Kolonia
– 45-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw pokonywał kombajnem wzniesienie na polu uprawnym – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik KPP w Krasnymstawie. W trakcie podjazdu maszyna przewróciła się, a kabina przygniotła mężczyźnie nogi. – W chwili zdarzenia 45-latek był w kombajnie sam, a wydostać się spod niego pomagał mu znajdujący się w pobliżu właściciel maszyny – dodaje rzecznik.

Mieszkaniec gminy Krasnystaw z obrażeniami stóp został przewieziony do szpitala. Z uwagi na czynności ratunkowe policjanci sprawdzili jego trzeźwość dopiero dwie godziny po zdarzeniu. Wtedy to alkomat wykazał, że miał w swoim organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. – Obecnie życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny tego wypadku oraz apelujemy o trzeźwość i rozsądek przy pracach polowych i podczas korzystania z maszyn rolniczych – podsumowuje Wasilewski. (kg)