Koniec z opłatą targową?

Od 1 lipca br. w Chełmie nie będzie opłaty targowej, o ile radni w czwartek 28 maja, uchylą stosowną uchwałę w tej sprawie sprzed pięciu lat. Wniosek do rady miasta o jej zniesienie złożył prezydent Jakub Banaszek. W ubiegłym roku do miejskiej kasy z tego tytułu wpłynęło 217 tys. zł.

– Zniosę opłatę targową – tak Jakub Banaszek mówił podczas kampanii wyborczej jesienią 2018 roku. Po półtora roku sprawowania władzy w mieście prezydent w minionym tygodniu podpisał wniosek do rady miasta o uchylenie uchwały z listopada 2015 roku w sprawie wprowadzenia opłaty targowej. Pobierana jest na terenie zorganizowanych targowisk przy ul. Popiełuszki, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Armii Krajowej/Lutosłowskiego, Zachodniej, Zawadówka, Grottgera, Hutniczej i Lwowskiej (zadaszone stoisko do sprzedaży kwiatów i zniczy), gdzie obowiązywała opłata 5 zł za każdy metr kwadratowy sprzedaży ze stołów, czy wózków ręcznych, bądź skrzynek. Dwukrotnie wyższa stawka jest pobierana za handel poza wyznaczonymi do tego celu miejscami.

Radni zbierają się w najbliższy czwartek 28 maja…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 25.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.