Kościuszkowcy mistrzami Polski 

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie”.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie to ogólnopolski konkurs ekonomiczny organizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Revas oraz Revas Branżowe Symulacje Biznesowe i Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego pod honorowym patronatem ministra edukacji i nauki, Ośrodka Rozwoju Edukacji i kuratoriów oświaty.

Grupa uczniów z I LO we Włodawie – Małgorzata Zarczuk, Patrycja Bielecka, Maciej Szymański (wszyscy z klasy drugiej matematycznej, po szkole podstawowej) uczestniczyła w ogólnopolskich rozgrywkach czwartej edycji Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy chcieli sprawdzić się jako właściciele własnych biznesów. Podczas rozgrywek 3-osobowe zespoły uczestników wcielały się we właścicieli wirtualnych przedsiębiorstw. Ogólnopolski finał SMM4 odbywał się w dniach 8-9 czerwca. Reprezentacja I LO we Włodawie zwyciężyła w nim, zajmując 1. miejsce w Polsce w kategorii licea ogólnokształcące.

Opiekunem zespołu „Mag Mell” była nauczycielka przedsiębiorczości, wicedyrektor Małgorzata Siedlik. (pk)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here