Kryzys zażegnany

W sobotę (16 kwietnia) we włodawskim szpitalu wznowił działanie oddział chirurgiczny. Dyrekcja placówki doszła do porozumienia z lekarzami. Ordynatorem został dotychczasowy szef Artur Sitnik.

Oddziału chirurgicznego we włodawskim szpitalu nie było od stycznia. Główną przyczyną jego zawieszenia był brak porozumienia między dyrekcją a lekarzami co do wysokości ich wynagrodzeń. Od tamtej pory było kilka prób reaktywacji chirurgii. Ogłaszano konkursy, przeprowadzano negocjacje z lekarzami z zewnątrz i z tymi, którzy pracowali we Włodawie. W ubiegłym tygodniu rozmowy przyniosły efekt. Dyrektor Teresa Szpilewicz doszła do porozumienia z chirurgami i podpisała umowy z lekarzami, którzy do stycznia byli zatrudnieni na oddziale.

Ordynatorem został dotychczasowy szef oddziału Artur Sitnik.

Poza „nowymi-starymi” chirurgami we włodawskim szpitalu pojawiło się w ostatnim czasie również sześciu medyków z Ukrainy. – Są to lekarze kardiolodzy, pediatrzy i ginekolodzy-położnicy – mówi Szpilewicz. – Na razie zatrudnieni są jako pomoc medyczna. Poznają charakterystykę pracy w polskim szpitalu i uczą się języka. Osoby te zostały dobrze przyjęte przez naszych lekarzy i personel medyczny, są aktywne, radzą sobie dobrze i mam nadzieję, że wkrótce zostaną zatrudnieni jako pełnoprawni specjaliści – dodaje dyrektor. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here