Krzywo, ale z klimatem

Ma być wzorcowo, na razie jest nierówno. Jeszcze końca nie dobiegła rewitalizacja włodawskiego czworoboku, a już kierowcy narzekają na nierówno ułożoną granitową kostkę w części dopuszczonej do ruchu samochodowego. Burmistrz mówi, że ratusz nad wszystkim czuwa i już zlecił poprawki.

Nawierzchnia z kostki brukowej, granitowej czy każdej innej słabo nadaje się do wykładania ulic, czego najlepsze dowody znaleźć można w Chełmie. Ulica Lubelska, Plac Gdański, czy tzw. przejazd kowelski są w tragicznym stanie, bo tego typu nawierzchnie kiepsko znoszą obciążenia przenoszone przez koła samochodów. Do tego są mało komfortowe i szkodliwe dla zawieszeń samochodów.

Ale z drugiej strony świetnie wyglądają (szczególnie z daleka), więc kolejne miasta wykładają chodniki, place i trotuary wszelkiej maści granitem. We Włodawie taka kostka trafiła na remontowany właśnie czworobok. Jego rewitalizacja jeszcze trwa, a kierowcy już narzekają, że wyłożona granitem ulica jest nierówna i pofalowana. – Jeśli nawierzchnia już jest w takim stanie, aż strach pomyśleć, co będzie za parę lat – mówi kierowca parkujący pod Urzędem Skarbowym.

Problem dostrzeżono również w ratuszu, bo na jednym z ostatnich vlogów burmistrz Wiesław Muszyński przyznał, że do urzędu docierały tego typu sygnały, a wydział inwestycji już na nie zareagował zlecając wykonawcy zrobienie poprawek. Jednocześnie burmistrz zapewnił, że część piesza będzie wyłożona granitowymi płytami i będzie idealnie równa. – Kostka granitowa na ulicy ma imitować starobruk i tworzyć historyczny klimat tego miejsca, więc z pewnymi niedogodnościami będzie trzeba się pogodzić – tłumaczył Muszyński. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here