Kto czyha na życie burmistrza?

Wiesław Muszyński otrzymał bardzo niepokojącą wiadomość. Jej autor zapowiada, że utnie burmistrzowi głowę za podawanie szczepionki mieszkańcom Włodawy. Treść pogróżki jest bardzo niepokojąca i niezwykle brutalna, więc sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Pełnienie ważnych funkcji publicznych niesie ryzyko, że ktoś w sposób bezprawny może komentować działania takich osób. Z falą zwykłego hejtu, najczęściej w mediach społecznościowych, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński zetknął się już dawno, ale nigdy nie otrzymał tak groźnie brzmiącej wiadomości:

„Wiesławie Muszyński ty złoczyńco, zamorduję cię za podawanie broni biologicznej w postaci szczepionki mieszkańcom Włodawy. Uj…ę ci łeb kataną tak że będzie fontanna krwi i udokumentuję to aby inni wiedzieli co ich czeka. Nie ma zgody na żadne przymusowe szczepienia.”

Takiej treści mail dotarł do burmistrz pod koniec listopada. – Każdy przypadek stosowania tego typu gróźb jest godny potępienia i napiętnowania bez względu na to, do kogo są kierowane. Wszyscy doskonale pamiętamy tragiczne wydarzenia, które dwa lata temu miały miejsce w Gdańsku. Dlatego w tej sprawie postanowiłem złożyć zawiadomienie do prokuratury – wyjaśnia Muszyński.

We wszystkich tego typu sprawach priorytetem dla śledczych jest ustalenie IP komputera, z którego została wysłana wiadomość. W tym przypadku może nie być to trudne, bo nadawca skorzystał ze zwykłej skrzynki pocztowej na popularnym portalu. Prokuratura Rejonowa we Włodawie prowadzi postępowanie w kierunku art. 190 Kodeksu Karnego, czyli kierowania gróźb karalnych. Sprawcy takiego przestępstwa grozi do dwóch lat więzienia.

Identycznej treści „życzenia” dostał też burmistrz Lubawy. Włodarz warmińskiego miasteczka jest zagorzałym zwolennikiem masowych szczepień, czego nie można powiedzieć o Muszyńskim, który owszem, bardzo często apeluje do mieszkańców Włodawy o przestrzeganie reżimu sanitarnego, o noszenie maseczek i trzymanie dystansu społecznego, ale o przyjmowaniu szczepionek raczej się nie wypowiada. (bm)

1 KOMENTARZ

  1. Jestem bardzo daleko od Włodawy i u schyłku mojej drogi. Włodawa to moje rodzinne miasto i bardzo często myślę o moich szczenięcych latach jakie mi był dane. Życie mnie nie pieściło, a związane z wykonywaniem zawodu, byłem wiecznym tułaczem. Kiedy czytam, czy spotykam się z podobnymi zdarzeniami zastanawiam się często dokąd zmierzamy. Obserwuję przyrodę, jestem myśliwym,ale postępowanie ludzi jest gorsze od zwierząt. Zwierze drapieżne zabija dla jadła, ale nie ze swego gatunku, by przeżyć. Człowiek ??????????.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here