Kto spalił plac zabaw?

Okoliczni mieszkańcy nie kryją oburzenia. Policja z kolei szuka podpalaczy, którzy zniszczyli ulubiony plac zabaw dzieci ze szkoły w Kamieniu. Mimo interwencji strażaków, plastikowo-drewniana konstrukcja doszczętnie spłonęła.

Nikt z Kamienia nie może zrozumieć, kto i dlaczego postanowił zniszczyć miejsce rozrywki dla najmłodszych. Żaden mieszkaniec nie ma jednak wątpliwości, że było to celowe podpalenie. Wszyscy liczą na szybkie zatrzymanie sprawców i ich przykładne ukaranie.

Do pożaru na placu zabaw przy miejscowej szkole podstawowej doszło we wtorek wieczorem (15 czerwca).

– Przyjęliśmy zgłoszenie około godziny 20:30. Na miejsce wysłanych zostało czternastu ratowników: dwa zastępy PSP i jeden OSP. Strażacy podali prąd wody w natarciu, a następnie rozebrali wiszącą część urządzenia i dogasili nadpalone elementy – mówi bryg. Wojciech Chudoba, z-ca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Akcja strażaków trwała godzinę. Udało się opanować płomienie i ogień nie rozprzestrzenił się w stronę szkoły. Niestety, doszczętnie spłonęła ulubiona przez wszystkich duża zjeżdżalnia na placu.

Wyjaśnianiem przyczyn i ustalaniem sprawców pożaru zajmują z policjanci z wydziału kryminalnego chełmskiej komendy. Monitoring został zabezpieczony. Gmina tymczasem obiecuje, że przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego plac zabaw zostanie odbudowany. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here