Liczą na oczyszczalnię i rewitalizację

Gmina Wola Uhruska szuka firmy, która zbuduje oczyszczalnię ścieków w Stulnie. Na ten cel może przeznaczyć około 2,4 mln zł. – Jeśli oferty będą wyższe, unieważnimy postępowanie – zapowiada wójt.

Wakacje to dla Urzędu Gminy w Woli Uhruskiej czas wytężonej pracy. Wszystko przez realizowane lub planowane inwestycje. Jak mówi wójt Jan Łukaik, obecnie „na tapecie” jest aż siedem projektów.

– Dokonaliśmy właśnie odbioru kolejnego etapu rozbudowy oczyszczalni ścieków w Bytyniu, która obecnie obsługuje całą gminę – wylicza wójt. – W trakcie przygotowania do realizacji jest przebudowa ulic Parkowej oraz Sportowej w Woli Uhruskiej. Wykonawca ma już gotową dokumentację i czeka na wydanie pozwolenia na budowę ze starostwa. Szukamy wykonawcy rozbudowy szkoły podstawowej w Macoszynie Dużym.

Mamy już gotowy projekt na budowę gminnego centrum zarządzania kryzysowego, które będzie siedzibą m.in. strażaków. W jego ostatecznej wersji trwają jeszcze konsultacje. Bardzo mocno liczymy na nowy projekt rządowy Polski Ład, dzięki któremu będzie można pozyskać 95-procentową dotację na rewitalizację parku, dworca PKP i jego najbliższego otoczenia. Dwa nasze poprzednie wnioski na ten teren odpadły, więc teraz liczymy, że do trzech razy sztuka.

Mamy w końcu ogłoszony przetarg na budowę wyczekiwanej przez mieszkańców Stulna oczyszczalni ścieków i rozbudowę tamtejszego wodociągu i kanalizacji. Zdobyliśmy dofinansowanie do tego zadania, które razem z wkładem własnym jest warte około 2,4 mln zł. Liczymy, że oferenci zmieszczą się w tej kwocie. Jeśli nie, przetarg będziemy musieli unieważnić – informuje J. Łukasik. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here