Ludowo-prawicowe randki

– Starosta włodawski Andrzej Romańczuk w ostatnim czasie dwa razy nieoficjalnie spotkał się z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim – donoszą nasi informatorzy. Dotarły do nas również przecieki o temacie rozmów, ale starosta nie chce ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.

Przy okazji kolejnej już wizyty ministra Marcina Romanowskiego w powiecie włodawskim doszło do spotkań ze starostą włodawskim Andrzejem Romańczukiem – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Wiemy o co najmniej dwóch takich spotkaniach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że politycy spotykali się nieformalnie, bez świadków, w jednym z włodawskich lokali. Nie umknęło to jednak uwadze i ciekawości naszych Czytelników.

M. Romanowski jest jednym z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry i członkiem jego Solidarnej Polski, czyli partii ostentacyjnie niemal antyunijnej, nawet na prawo od Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei A. Romańczuk to krew z krwi ludowiec, lider PSL-u w powiecie włodawskim.

Udało nam się „podsłuchać”, że wśród tematów rozmów pojawiała się kwestia zakupu w ramach Funduszu Sprawiedliwości rezonansu magnetycznego dla dzieci dla włodawskiego szpitala. Panowie rozmawiali również o reaktywacji, w świetle embarga na import paliw kopalnych z Rosji i obecnej sytuacji na rynku energetycznym – możliwości budowy kopalni węgla kamiennego w okolicach Hańska, środkach na remonty dróg wojewódzkich i konieczności powstania polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Zbereżu.

– Jeśli nie teraz, chyba w najbardziej dogodnym politycznie momencie, to przejście nie powstanie, to nie powstanie już nigdy – miał powiedzieć ministrowi starosta. Nie udało się nam się dowiedzieć, czy rozmawiano również o zbliżających się wyborach, ale w polityce, a zwłaszcza we Włodawie, gdzie lewica współrządzi z PiS, nawet najbardziej egzotyczne sojusze bywają możliwe.

Sam starosta Andrzej Romańczuk przyznaje, że spotkał się ostatnio z ministrem Romanowskim, ale czego dotyczyło spotkanie nie chciał komentować. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here