Miasto „się zawiesiło”

Trzy lata temu burmistrz Włodawy zwolnił dyscyplinarnie urzędnika. Nie przeszkadza to jednak ratuszowi, by na stronie internetowej miasta ów urzędnik do dziś widniał jako pełnomocnik ds. informacji niejawnych. Takich „skamielin” jest znacznie więcej, a brakuje aktualnych danych – choćby informacji, kto jest sekretarzem.

Strona internetowa ratusza powinna być jego wizytówką i reklamą w sieci. Portal Urzędu Miejskiego we Włodawie takiej roli z pewnością nie spełnia, bo od przynajmniej trzech lat strona nie była uaktualniana. Nadal „wiszą” na niej nazwiska urzędników, których w urzędzie nie ma od dawna. Nadal czytelnik może się dowiedzieć, że Adam Purc figuruje jako „urzędnik na samodzielnym stanowisku”. Grzegorz Makus, który pracuje od ponad dwóch lat w Lublinie, także występuje na stronie jako osoba odpowiedzialna za księgowość podatkową i windykację. Innych nieaktualnych nazwisk jest więcej: Waldemar Kononiuk, Zbigniew Teodorowicz, Sławomir Borkowski, Stanisław Wojciuk, Elżbieta Pecyna, Marek Torbicz, Bolesław Leńczuk, Anna Solarska.

Od połowy sierpnia organizacją urzędu zawiaduje nowa sekretarz – Edyta Słabko, która zmieniła niespodziewanie na tym stanowisku Krzysztofa Małeckiego. Tej jednak informacji próżno szukać w schemacie organizacyjnym. Oczywiście ktoś dociekliwy znajdzie ją oświadczeniach majątkowych, ale czy o to chodzi?

– Zdajemy sobie sprawę, że strona urzędu czasy świetności ma już dawno za sobą – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. – Zapewniam wszystkich, że wkrótce się to zmieni i ratusz będzie miał nową, świeżą, nowoczesną i przejrzystą witrynę internetową. Prace polegające na jej utworzeniu mają się już ku końcowi i dlatego nie widzę powodu, by próbować naprawiać nasz stary portal, który jest już stroną archiwalną – dodaje burmistrz. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here