Mistrzyni sportu podpowiadała, jak osiągnąć sukces

  Sylwia Gruchała, znakomita polska florecistka, była gościem specjalnym spotkania z cyklu Biznes Lubelskie, które odbyło się we wtorek w Lublinie. W hotelu Hampton by Hilton była wielokrotna mistrzyni świata, Europy oraz Polski, chociaż sama nie jest kobietą biznesu, na podstawie swoich 25-letnich doświadczeń z uprawiania sportu, tłumaczyła uczestnikom spotkania, jak osiągnąć sukces.

  Celem spotkań Biznes Lubelskie jest stworzenie przestrzeni do wzajemnego poznania się i dyskusji, a także przedstawienie dobrych praktyk sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Spotkania skierowane są do obecnych i przyszłych eksporterów z małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z terenu województwa lubelskiego, szczególnie reprezentujących m.in. branże rolno-spożywczą, maszynową, drzewno-meblarską, medyczną, a także branże wskazane w Regionalnej Strategii Innowacji jako kluczowe z punktu widzenia dynamizacji procesów innowacyjnych w regionie, jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji otoczenia biznesu.

  Wtorkowe spotkanie w hotelu Hampton by Hilton w Lublinie było kolejnym, drugim z cyklu (pierwsze odbyło się tydzień wcześniej w Opolu Lubelskim). O roli motywacji i odpowiedniej strategii, które tak jak w osiągnięciu sukcesu w sporcie są ważne także w biznesie, opowiedziała Sylwia Gruchała, znakomita polska florecistka. Była wielokrotna mistrzyni świata i Europy, chociaż sama nie jest kobietą biznesu, na przykładzie swoich 25-letnich doświadczeń z uprawiania sportu tłumaczyła uczestnikom spotkania, jak osiągnąć sukces.
  – Sport nauczył mnie przede wszystkim przegrywania, bo aby móc wygrać,trzeba najpierw wiele razy przegrać. To jest taka wewnętrzna droga pokonywania samego siebie, pokonywania własnych słabości i swoich ograniczeń, w sporcie jest tak samo jak i w biznesie – przyznała Sylwia Gruchała.

  Mistrzyni przypomniała słuchaczom myśl św. Augustyna: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. – Nigdy nie wolno się poddawać, trzeba dążyć konsekwentnie do obranego celu – mówiła Gruchała.
  Zdaniem znakomitej florecistki najsłynniejszych biznesmenów motywowała nie fortuna, lecz pasja.
  – To byli pasjonaci, wizjonerzy, którzy dochodzili to wielkich sukcesów, a pieniądze „wpływały” same. Trzeba się skupić na zadaniu, czynności, którą lubimy robić, a reszta się ułoży – mówiła Sylwia Gruchała.
  Podczas spotkania o Biznes Lubelskie i współpracy na rzecz wzmocnienia eksportu i obsługi inwestorów mówił także Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
  O negocjacjach, mediacjach i arbitrażu w relacjach pomiędzy przedsiębiorcami opowiedziała także Aneta Biały z Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Lublinie, a rewolucje w przepisach w 2018 roku i zmiany w JPK, CIT, VAT i RODO przedstawiła Barbara Bona z firmy doradczej Deloitte.
  Kolejne spotkanie z cyklu Biznes Lubelskie odbędzie się 8 maja w Chełmie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: www.invest.lubelskie.pl
  Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! KB