Modrzacy na praktykach w Grecji

58 uczniów z czterech kierunków technicznych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie odbywało dwutygodniowe (5-22 czerwca) praktyki zawodowe w greckich firmach.

Do Grecji pojechali uczniowie kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik pojazdów samochodowych, oraz technik informatyk. Praktyki rozpoczęli 8 czerwca.

Jest to kolejny wyjazd naszych uczniów na praktyki do tego państwa. Możliwy był dzięki współpracy ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie z Golden Sun Mobility Center Single Member P.C. – organizacją, która specjalizuje się w przyjmowaniu uczniów na praktyki w ramach tzw. mobilnościowych programów unijnych, w tym przede wszystkim w ramach sektora kształcenia i szkolenia zawodowego.

– Poprzez tę współpracę nasza młodzież może zobaczyć, jak działają firmy za granicą, porównać je z branżami funkcjonującymi w naszym kraju, a także wyciągnąć wnioski z tego, co je łączy, a co dzieli. Takie doświadczenie i wiedza z pewnością podniosą kompetencje zawodowe uczniów, ułatwią im start w dorosłe życie i odnalezienie się na rynku pracy – mówi dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk.

Zalet tego wyjazdu jest znacznie więcej. Modrzacy uczą się języka obcego, komunikatywności, elastyczności, samodzielności, a także odpowiedzialności, umiejętności pracy w grupie i zarządzania czasem. (r, fot. Mariusz Dyduch)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here