Morze ludzi na Chmielakach

Koncert Elektrycznych Gitar, wybory Miss, półmaraton, zlot paralotniarzy, ale przede wszystkim setki rodzajów piw z prawie 50 browarów z całej Polski. Działo się na Chmielakach 2016!
chmielaki W weekend przez Krasnystaw przewinęło się kilkanaście tysięcy ludzi. Na Chmielaki 2016 przyjechali miłośnicy piwa z całej Polski. Podczas imprezy skosztować można było ok. 300 rodzajów piw z prawie 50 browarów. Gwiazdami trzydniowej zabawy byli Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska oraz Elektryczne Gitary. Sporym zainteresowaniem cieszyły się wybory Miss Chmielaków.
Tytuł najpiękniejszej przypadł Aleksandrze Palczewskiej (numer 10), I Wicemiss została Magdalena Palmi (8), II Wicemiss – Weronika Futa (1), tytuł Najsympatyczniejszej Miss przypadł Ewelinie Galek (4), Miss Publiczności i Internetu – Katarzyna Wolnicka (9), a Miss Wdzięku – Katarzyna Herba (3). W konsumenckim konkursie piw Grand Prix zdobyło piwo Coffee Stout „Podróże Kormorana” z Browaru Kormoran. Trzy wyróżnienia trafiły do Browaru Jagiełło spod Chełma. „Jagiełło Chmielak” triumfował w kat. piwa jasne dolnej fermentacji w stylu Leichtbier o ekstrakcie do 11 Plato. „Magnus Czekoladowy” zwyciężył w kat. piwa smakowe i aromatyzowane, a „Magnus Toffee” w tej samej kategorii był drugi. Więcej o Chmielakach, m.in. szczegółowe wyniki półmaratonu oraz konkursu piw w kolejnym wydaniu Nowego Tygodnia. (fot. Karol Garbacz)