MPRD z nowym prezesem

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie ma nowego prezesa. Krzysztofa Mazurka, który zrezygnował ze stanowiska szefa spółki z przyczyn zdrowotnych, zastąpił Sebastian Łukowiec, dotychczas naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg w Zarządzie Dróg Miejskich.

Krzysztof Mazurek funkcję prezesa MPRD objął w marcu 2012 roku. Zajął miejsce Mariana Lipczuka. W związku z problemami zdrowotnymi postanowił – jak sam mówi – dla dobra firmy zrezygnować ze stanowiska.
W piątek, 3 lutego, rada nadzorcza MPRD na stanowisko prezesa spółki powołała Sebastiana Łukowca (na zdjęciu).
– Zmiana ta nastąpiła w wyniku rozmów i uzgodnień, także z udziałem dotychczasowego prezesa, który przebywa obecnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim – mówi prezydent Agata Fisz. – W związku z tym oraz zbliżającym się sezonem inwestycyjnym, wystąpiła konieczność powołania w miejskiej spółce nowego prezesa zarządu.
Jak zapewnia prezydent, nowy prezes MPRD zna problematykę drogownictwa. Od 2012 roku pracował w Zarządzie Dróg Miejskich, pełniąc tam funkcję naczelnika Wydziału Utrzymania Dróg. Dotychczasowy szef spółki Krzysztof Mazurek został przeniesiony na wcześniej zajmowane w niej kierownicze stanowisko. (ps)