Mundurowi też się szczepią

Trwają szczepienia mundurowych. Strażacy, policjanci, celnicy, strażnicy graniczni, terytorialsi przyjmują pierwsze dawki szczepionek.

Koordynowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie akcja szczepień służb mundurowych w województwie lubelskim ruszyła 25 marca br. Wyznaczono kilka punktów szczepień. Kom. Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, informuje, że ponad połowa funkcjonariuszy chełmskiej komendy zadeklarowała chęć zaszczepienia się. Sukcesywnie przyjmują pierwsze dawki. Podobnie jak chełmscy strażacy.

– Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Chełm i powiatu chełmskiego poddawani są szczepieniom w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie – informuje bryg. Wojciech Chudoba, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. – Głównym koordynatorem szczepień jest Policja.

Od początku akcji dobrowolnym szczepieniom poddało się ośmiu funkcjonariuszy PSP i dwadzieścia druhen i druhów OSP (stan na poranek 30 marca br. – przyp. red.). W kolejnych dniach szczepione będą kolejne osoby z grupy 1C „służby mundurowe”, które już wcześniej wyraziły na to zgodę, zgłaszając ten fakt do KM PSP w Chełmie.

Szczepią się funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Dorohusku, a także Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Zainteresowanie szczepieniami jest, akcja szczepień przebiega bez problemu – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

Pierwsze dawki szczepionek przeciwko Covid-19 przyjmują też terytorialsi z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzi 24 chełmski batalion lekkiej piechoty.

– Żołnierzy nie trzeba namawiać do szczepienia – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Są świadomi tego, że tylko zdrowi mogą pomóc społeczności w walce z pandemią. (mo, fot. KWP Lublin)