Mundurowi z sercem

Pracownicy włodawskiej komendy policji zrobili zbiórkę i kupili wyposażenie domu dla mieszkanki Włodawy, która cały dobytek życia straciła w pożarze. Teraz do komendy wpłynęły podziękowania dla „aniołów w mundurach”.

Do włodawskiej komendy wpłynęły podziękowania od Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie. – Organizacja dziękuje kierownictwu, mundurowym i pracownikom oraz związkowi zawodowemu policjantów za „przekazane wsparcie i pomocną dłoń ku poszkodowanej w wyniku pożaru mieszkance Włodawy” – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W ubiegłym roku Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie wystosowało apel o pomoc dla 74-latki z Włodawy.

Kobieta po pożarze domu została bez dachu nad głową. Jej dom wymagał remontu oraz zakupu niezbędnego wyposażenia, których kosztów nie była w stanie pokryć z własnych środków. Na apel stowarzyszenia wolontariatu nie pozostali obojętni pracownicy i funkcjonariusze włodawskiej komendy, którzy przyłączyli się do akcji wspólnie z Zarządem Terenowym NSSZ”P” we Włodawie.

Za zebrane środki została zakupiona kuchenka gazowa oraz butla. Policjanci postanowili również podarować potrzebującej inne środki wyposażenia domu. Zakupiony sprzęt został uroczyście przekazany przez szefa włodawskich policjantów oraz przewodniczącego związków zawodowych policjantów. „…Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń…” – to cytat umieszczony na liście z podziękowaniami dla wszystkich policjantów i pracowników włodawskiej jednostki za okazaną pomoc. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here