Na kłopoty Robert Góralczyk!

W meczu z Wisłą motorowcy znowu rozczarowali

Piłkarze Motoru Lublin nadal zawodzą. W 11. kolejce III ligi, w sobotę, na Arenie Lublin, ledwo zremisowali i to dość szczęśliwie z niżej notowaną Wisłą Sandomierz. To już szósty w tym sezonie mecz, którego zespół „żółto-biało-niebieskich”, jeden z głównych faworytów do drugoligowego awansu, nie potrafił rozstrzygnąć na swoją korzyść i kolejny, w którym uratował punkt w samej końcówce!

Remis w konfrontacji z Wisłą, która od 65. minuty, po golu Damiana Nogaja prowadziła na Arenie Lublin, uratował Szymon Rak. W 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maksymilian Cichocki strzelił w kierunku bramki, piłkę trącił jeszcze 18-letni junior Motoru i futbolówka ku wielkiej radości ponad dwóch tysięcy kibiców wpadła do siatki.

W nerwowej końcówce, żadnemu z zespołów nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, chociaż okazji nie brakowało. Bramkarza gości Stanisława Wierzgacza nie potrafił pokonać Robert Majewski, a Marcin Michota strzelając z bardzo bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. W rewanżu jeden z Wiślaków, będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem Motoru, próbował go lobować, na szczęście uderzył za lekko i Adrian Olszewski piłkę złapał.

W meczu z Wisłą w Motorze po raz kolejny widać było brak trenerskiej ręki. Kłopoty szkoleniowe, w które klub sam wpędził się, po tym jak zarząd odsunął od pierwszego zespołu w połowie września (po porażce w Krakowie z Hutnikiem 3:5) Mariusza Sawę i jego obowiązki powierzył asystentowi Robertowi Chmurze, powinny się już skończyć.

Dzisiaj trenerem Motoru ma zostać Robert Góralczyk, będący ostatnio asystentem byłego już selekcjonera Adama Nawałki! Nowy szkoleniowiec ma 44 lata. W sezonie 2005/06 był asystentem trenera Polonii Bytom Michała Probierza i prowadził futsalowe Jango Katowice, z którym zajął trzecie miejsce w lidze oraz zdobył Puchar Polski. Później pracował w drugoligowym Przeboju Wolbrom. W czerwcu 2009 został trenerem kobiecej reprezentacji Polski, wcześniej trenował również reprezentacje kobiet do lat 17 i 19 (7. miejsce na ME).

Robert Góralczyk w trenerskim dorobku może pochwalić się pracą w GKS Katowice, gdzie był asystentem trenera Rafała Góraka oraz (41 meczów) oraz BKS Stali Bielsko-Biała. BAS

Motor Lublin – Wisła Sandomierz 1:1 (0:0)

Motor: Olszewski – Kraśniewski (75 Michota), Ranko, Majewski, Wołos – Gałecki (74 Rak), Kumoch (40 Cichocki) – Darmochwał (61 Meskhiia), Bonin, Brzyski – Paluch.
Wisła: Wierzgacz – Konefał, Kolbusz, Chorab, Nogaj, Siedlecki (70 Poński), Bażant (82 Ferens), Łata (64 Sornat), Kamiński, Piechniak (70 Sudy), Putin.
Bramki: 0:1 Nogaj 65, 1:1 Rak 84. Żółte kartki: Cichocki, Bonin (M.). Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Widzów: 2199.