Najsłodsza impreza w regionie

Tradycyjnie, w trzecią niedzielę lipca, w Hańsku odbył się festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego, propagatora pszczelarstwa, wynalazcy ula ramowego. Była to już siedemnasta odsłona tego słodkiego święta.

Uroczystość rozpoczęła konferencja pszczelarska w sali widowiskowej GOK, którą prowadził prof. dr hab. Jerzy Demetraki-Paleolog, a która poświecona była genetyce i hodowli matek pszczelich we współczesnej pasiece. Następnie w kościele parafialnym pw. św. Rajmunda w Hańsku w intencji pszczelarzy odprawiona została msza święta. Po nabożeństwie przy pomniku ks. Jana Dolinowskiego złożono kwiaty. Dalszą część uroczystości przeniesiono na plac przy remizie OSP. Gości powitał wójt Marek Kopieniak. Po wystąpieniach oficjeli przyszła kolej na część rozrywkowo-artystyczną.

Na scenie prezentowały się lokalne zespoły muzyczne, a w przerwach między występami ogaszano wyniki konkursów związanych oczywiście z miodem. Na placu wokół sceny i na skwerku rozstawiły się liczne namioty i stoiska z rękodziełem ludowym, wyrobami regionalnymi i lokalnymi i z wszelkiej maści wytworami na bazie miodu czy pyłku pszczelego. Kolejki ustawiały się też przed kościelną wieżą, z której szczytu można było podziwiać panoramę Hańska. Gwiazdami wieczory były: Kabaret OT.TO oraz zespół Daj To Głośniej. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here