Nasi prymusi z nagrodami kuratora [GALERIA]

Laureaci konkursów przedmiotowych oraz konkursu „Ogarnij zdrowie” zorganizowanych w roku szkolnym 2025/2026 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Lubelskim Inspektorem Sanitarnym odebrali nagrody z rąk Kuratora. Uroczystość odbyła się w Krasnymstawie, choć na liście nagrodzonych byli tylko uczniowie z Chełma, Urszulina, Włodawy i Stołpia.

Nasi prymusi odebrali nagrody w środę, 27 maja, podczas uroczystości w Państwowej Szkole Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie. Oto nagrodzeni laureaci konkursów przedmiotowych: Olaf Jakimiak – Pierwsza Społeczna SP w Chełmie, Mykhailo Kononov – Pierwsza Społeczna SP w Chełmie, Sergiusz Pawłowicz – Pierwsza Społeczna SP w Chełmie, Tomasz Wawryniuk – Niepubliczna SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Jakub Wolski – Niepubliczna SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Katarzyna Słoboda – SP w Urszulinie, Karol Trześniak – SP w Urszulinie, Mikołaj Chemicz – SP nr 3 w Chełmie, Aleksandra Litoszewska – SP nr 2 we Włodawie i Julia Gac – SP nr 6 w Chełmie.

Laureaci konkursu „Ogarnij zdrowie”: Wiktoria Pieńkowska – SP nr 4 w Chełmie, Julia Dobosz – SP nr 5 w Chełmie, Hanna Lipska – SP nr 6 w Chełmie, Rita Podkańska – SP nr 6 w Chełmie, Kaja Wojewoda – SP nr 6 w Chełmie, Piotr Dymczyk – SP w Stołpiu i Pola Pełczyńska – SP w Stołpiu.

Nagrody wręczał Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski, a wśród gości uroczystości byli m.in. wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, Monika Sawa, zastępca burmistrza Krasnegostawu, wójt Urszulina Adam Panasiuk, dyrektor delegatury w Chełmie Lubelskiego Kuratorium Oświaty Teresa Mościska.

Gratulując uczniom, ich rodzicom i szkołom nagrody i sukcesu nie sposób jednak nie zapytać dlaczego uroczystość odbyła się w Krasnymstawie skoro wśród nagrodzonych nie było żadnego ucznia z Krasnegostawu czy powiatu krasnostawskiego? Można odnieść wrażenie, że Kuratorium ma jakąś słabość do Krasnegostawu, bo w ubiegłym roku w tym mieście zorganizowało zarówno Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego, jak również Wojewódzkie Obchody Dnia Nauczyciela. (rg)