Nie chciało mu się iść

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali włodawscy policjanci. Mundurowi zwrócili uwagę na ich sposób poruszania się, a po zatrzymaniu wyczuli wyraźną woń alkoholu. Obaj dostali mandaty karne w wysokości 2500 złotych, a policjanci ostrzegają: piłeś – nie jedź!


W sobotę (11 czerwca) przed południem we Włodawie policjanci zauważyli rowerzystów, których sposób poruszania wzbudził ich podejrzenia. – 66-latek, którego zatrzymano na ulicy Kupały miał prawie promil alkoholu w organizmie, zaś 40-latek zatrzymany na ulicy Sztabowej niewiele mniej – opowiada Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – 66-latek tłumaczył, że poprzedniego dnia spożywał alkohol i był zaskoczony wynikiem, ale później przyznał policjantom, że rano wypił jeszcze mocne piwo. 40-latek szczerze przyznał, że wiedział, że jest nietrzeźwy, ale nie chciało mu się iść.

Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę na podwójnym gazie i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obu cyklistom zabroniono dalszej jazdy i ukarano grzywną w drodze mandatów karnych w wysokości 2500 złotych. Policjanci przypominają, że alkohol jest najczęstszą z przyczyn wypadków drogowych. Zmienia się czas reakcji, zdolność przewidywania i reagowania na zagrożenia, w związku z czym ocena sytuacji jest zaburzona. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Piłeś – nie jedź! – dodaje pani rzecznik. (b)

2 KOMENTARZE

  1. Normalnie bezpośrednie spowodowanie katarstofy w ruchu lądowym… Co za chory kraj. Policjanci też mogliby wykazać się większym współczuciem. Ciekawe czy ich stać na zapłacenie takiego mandatu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here