Nie dostaniesz reszty, nie zapłacisz kartą

Parkowanie na wyznaczonych miejscach wzdłuż obwodnicy Jeziora Białego w Okunince od kilku lat jest płatne. Problem w tym, że parkomaty są przestarzałe i nie tylko nie wydają reszty, ale też nie dają możliwości uiszczenia opłaty kartą. Dlatego, jadąc nad Białe, dobrze mieć w kieszeni garść drobnych.

Zgodnie z uchwałą rady gminy we Włodawie parkowanie na wyznaczonych miejscach na obwodnicy jest płatne. Stawka wynosi 3 zł za godzinny postój i dodatkowe 3 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę. Czyli przykładowo, gdy chcemy zostawić auto na godzinę i pięć minut, zapłacimy 6 złotych. Opłaty są pobierane w dni robocze całodobowo, w weekendy samochód zostawimy za darmo.

Taki system nie podoba się wielu kierowcom, i nie ma co im się dziwić, bo nowoczesne parkomaty nie tylko wydają resztę, ale też dają możliwość wykupienia dokładnego czasu postoju co do minuty, a nie za każdą rozpoczynaną godzinę, i oczywiście bez problemu zapłacimy w nich kartą. Automaty z Okuninki takiej możliwości też nie dają, co jest największą uciążliwością dla kierowców.

Jak tłumaczy Marcin Łopacki, szef Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie, parkomaty nad Białym nie są najnowszej generacji, stąd takie niedogodności. – Wszystkie maszyny są świetnie opisane, na każdej widnieje szczegółowa instrukcja obsługi i wiadomość, że urządzenie nie wydaje reszty – mówi Łopacki.

– A ich ewentualna wymiana wiązałaby się nie tylko z dużymi kosztami zakupu nowego sprzętu, ale też i z o wiele droższym utrzymaniem bieżącym, bo automat z możliwością zapłaty kartą musi być na stałe podłączony do sieci energetycznej, obecne zaś urządzenia są zasilane tylko akumulatorami – dodaje. (bm)

1 KOMENTARZ

  1. Stare parkomaty to jedno a niewłaściwe oznakowanie strefy płatnego parkowania to drugie. Strefa płatnego parkowania powinna być oznaczona znakami poziomymi i pionowymi. O ile znaki pionowe są właściwe to nie ma oznaczenia poziomego bo wg polskiego prawa musi to być białą linia, kostka jest tylko wzorem a nie wyznaczonym miejscem parkingowym. Reasumując jeżeli nie ma właściwego oznaczenia to nie możemy mówić o strefie płatnego parkowania więc i legalność pobieranych opłat budzi wątpliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here