Nie jednogłośnie, ale wyraźnie

Raport o stanie gminy oraz udzielenie absolutorium dla wójta Tomasza Antoniuka były głównymi punktami czwartkowego (23 czerwca) posiedzenia rady gminy w Urszulinie. Pełnego poparcia włodarz wprawdzie nie uzyskał, ale zdecydowana więkoszość rady była „za”.

Zanim radni przeszli do głosowania nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania i przyznania mu absolutorium, debatowano nad raportem o stanie gminy. Szczegóły przedstawił Tomasz Antoniuk, podkreślając, że tak wielu inwestycji nie byłoby bez zaangażowania i pomocy wielu ludzi: samorządowców, pracowników urzędu i instytucji, sołtysów itp. Przewodniczący rady Piotr Kamela podziękował wójtowi.

– Gdyby nie pana wykształcenie, wiedza i ciężka praca, tych sukcesów by nie było. Trzeba też podziękować za merytoryczną krytykę, a na tę bezzasadną jest tylko jedna rada: należy zbyć ją milczeniem – dodał Kamela.

Po przyjęciu raportu o stanie gminy przyszedł czas na głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok wójtowi Tomaszowi Antoniukowi. Obie uchwały przeszły głosami jedenaściorga radnych. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here