Nie zdążył zahamować

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym, jak w ich prawidłowo jadący samochód z impetem wjechał młody kierowca. Wszystko wskazuje na to, że zbyt szybko dojeżdżał do skrzyżowania i nie zdążył zahamować przez znakiem „STOP”.

W czwartek (23 września) około godziny 11:30 na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ul. Lubelską we Włodawie doszło do zderzenia dwóch samochodów. – Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierujący Volkswagenem Golfem jadący ulicą Lubelską nie dostosował się do znaku „STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa dostawczemu Volkswagenowi LT doprowadzając do zderzenia – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – 45-letni kierowca busa, mieszkaniec gminy Włodawa, wraz z pasażerką trafili do szpitala.

Policjanci na miejscu pracowali przez kilka godzin. Ustalili, że najprawdopodobniej kierujący golfem nie zdążył wyhamować, ponieważ nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Apelujemy o wzmożoną ostrożność zwłaszcza teraz, kiedy nawierzchnia jezdni jest śliska, a droga hamowania dłuższa. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do warunków, które aktualnie występują na drodze – przestrzega pani rzecznik. (bm)