Niewybuch w stawie

We wtorek (30 sierpnia) w Uhrusku (gm. Wola Uhruska) czyszczący staw mężczyzna znalazł skorodowany pocisk armatni pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce niebezpiecznego znaleziska, zaś saperzy bezpiecznie usunęli zagrożenie.

Dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu w Uhrusku niewybuchu o wielkości ok. 15 cm. – Skierował na miejsce policjantów, którzy zabezpieczyli niewybuch i miejsce jego znalezienia – mówi podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Niewybuch rozpoznano jako pocisk do armaty przeciwlotniczej z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano patrol saperski i bezpiecznie usunięto powojenne pozostałości. To kolejne tego typu znalezisko.

Nasze ziemie kryją w sobie wiele pamiątek z dawnych czasów, które z uwagi na skorodowanie mogą wybuchnąć przy niewielkim wstrząsie, a nawet przy zwykłym dotknięciu. By nie zrobiły nikomu krzywdy, muszą się nimi zająć fachowcy. Dlatego należy pamiętać, by nigdy nie wydobywać samodzielnie z ziemi podejrzanych przedmiotów, nie próbować ich rozbierać i pod żadnym pozorem nie wrzucać do ognia.

Wybuch może spowodować śmierć lub trwałe kalectwo! W każdym przypadku gdy znajdziemy przedmiot przypominający granat lub jakikolwiek pocisk – nie należy go dotykać, a o każdym przypadku znalezienia niewybuchu lub niebezpiecznego przedmiotu należy powiadomić Policję albo Straż Pożarną pod numerem alarmowym 112 – przypomina pani rzecznik. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here