NIK (nie) podważy?

Skoro przed kilkoma laty NIK zakwestionował w MPGK działalność Zakładu Pogrzebowego, argumentując, że ta komórka nie świadczy usług komunalnych, to czy nie zrobi tego samego, gdy ruszą miejska stacja paliw i produkcja źródlanej wody mineralnej? Chełmianie na obie inwestycje patrzą z nadzieją, ale i obawami. Urzędnicy ratusza zapewniają, że planowane przedsięwzięcia nie mają charakteru komercyjnego więc problemów być nie powinno.

Kilka lat temu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie musiało zlikwidować działalność Zakładu Pogrzebowego, ponieważ Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że nie są tu usługi komunalne i spółka nie powinna ich świadczyć. Podobnie było ze sprzedażą indywidualnym odbiorcom opału przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. NIK uznał, że miejska spółka nie może takiej działalność prowadzić. Nic dziwnego, że po ukazaniu się informacji o planach związanych z uruchomieniem produkcji wody źródlanej oraz z budową miejskiej stacji paliw przez spółkę MPGK u mieszkańców Chełma pojawiły się wątpliwości….

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 22.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.