Nowa świetlica w Korolówce-Osadzie

(11 września) W sobotę przy słonecznej pogodzie została uroczyście otwarta nowa świetlica wiejska w Kolorówce-Osadzie.

To ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie uświetnili swoją obecnością nie tylko gospodarze gminy (wójt Dariusz Semeniuk) i powiatu (starosta Andrzej Romańczuk), ale mieszkańcy oraz zaproszone zespoły artystyczne.

W programie znalazły się także miejsce na Narodowe Czytanie oraz liczne zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży. – Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie, bez Was nie miałoby to sensu – mówił wójt podczas uroczystości, zachęcając do aktywnego korzystania z nowego obiektu.

Z kolei starosta A. Romańczuk dodał od siebie – To kolejne ważne miejsce dla mieszkańców naszego powiatu; miejsce serdecznych spotkań, ośrodek kultury i ciekawych wydarzeń. Cieszę się, że gmina Włodawa wzbogaciła się o kolejny tak znaczący obiekt. Jestem przekonany, że będzie on bardzo pomocny w realizacji różnego rodzaju przedsięwzięć skierowanych do lokalnej społeczności.

Świetlica została wybudowana w ramach programu „Podstawowe usługi i odnowi wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-20. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here