Nowa ulica, a śmietniczek nie ma

Od zakończenia przebudowy ulicy Rejowieckiej minęły już miesiące a mieszkańcy okolicy pytają, dlaczego do dzisiaj nie ustawiono tam śmietniczek. – Nie ma ich ani przy chodnikach, ani przy przystankach autobusowych – dziwią się.

– Wyszedłem na spacer z pieskiem. Przeszedłem od ulicy Szpitalnej do ronda przy ul. Włodawskiej i nie znalazłem żadnego kosza – mówi pan Rafał. – Widziałem jak ludzie sprzątali po swoich pupilach, ale nie mieli co zrobić z woreczkami. Tyle miesięcy minęło od remontu ulicy, a śmietniczek nie ma. A może to celowe działanie?

Urzędnicy zapewniają, że o śmietniczkach nie zapomnieli i będą instalowane w ramach realizowanego przez miasto projektu. – Podzielony jest on na dwa etapy: najpierw wykonawca opracowuje dokumentację, a następnie rozpoczyna prace budowlane. Dokumentacja zostanie złożona do 7 czerwca, więc należy się spodziewać, że instalacja podziemnych oraz półpodziemnych pojemników, a także betonowych śmietników rozpocznie się w pierwszej połowie czerwca – wyjasnia Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm.

Wykaz miejsc ze śmietniczkami można znaleźć na stronie internetowej ze specyfikacją przetargową. (bf)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here